SKU : BEHB150H65
AED 342.00
Cash On Delivery
Secure Payment
Product Highlights
For B2B orders please connect with us
Enquire Now
More Information
About the Product
Illuminate large spaces with unmatched brightness and efficiency using the TOPEX Beamer LED Highbay 150W Pendant Light. Designed for industrial and commercial environments, this round pendant fixture delivers powerful illumination with 24,000 lumens at a crisp 6500K daylight color temperature.
Download datasheet to get complete information about this product
Download Datasheet
  • Product Code :BEHB150H65
  • Wattage :150W
  • CCT :6500K
  • Lumen Output :24000 lm
  • Dimensions AxB (mm) :295 X 140 mm
  • IP Rating :IP65 / IK08
  • Surge Protection :6KV
  • Lamp Body Material :Die Casted Aluminum
  • Beam Angle (°) :120 Degree
  • Input Voltage (V) :AC 100-277V
  • Frequency Range :50-60 Hz
  • Working Temperature (°c) :-40 to 500C
  • Lamp Luminous Efficiency (lm/w) :160 lm/w
  • Working Lifetime (Hour) :50000
  • CRI (Ra) : >80
Customer Reviews
0 out of 5
0 Ratings & Reviews
0 Ratings (0%)
0 Ratings (0%)
0 Ratings (0%)
0 Ratings (0%)
0 Ratings (0%)